Posiadłość dom 319 m2 na działce 3,6 HA k/Łodzi

Posted by: piotrkmieciak@gmail.com Comments: 0 0

Na sprzedaż wyjątkowa posiadłość, we wsi Emilianów (gm. Sędziejowice), z 2-kondygnacyjny domem, którego historia sięga XIX w. o pow. całk. 319 m², położonym na wyspie o pow. 3,63 HA, pomiędzy rozgałęzieniami rzeki Grabi. Jedyny wjazd  do tego wyjątkowego miejsca jest przez most i zamykaną zdalnie bramę. A potem tylko natura.
 
Wiele pracy i zaangażowania wymagało doprowadzenie nieruchomości do obecnego stanu. Począwszy od terenów zielonych, gdzie tuż przy domu stworzony został park o pow. 2000 m2 (z altanką, drewutnią oraz osobnym budynkiem garażowym), zadbano o 3 pomniki przyrody m.in. kasztanowiec czy jesion. Dodatkowo jest 1000 m2 zagajnika sosnowego, aleja brzozowa, zagajnik sosen czarnych o pow. 3000 m2, 2 stawy i tereny b. dzikie wzdłuż rzeki. Bliżej domu wybudowany został basen. Dom posadowiony jest w najwyższym punkcie działki, dodatkowe pasy drzew chronią budynek od zalania, do czego zresztą nigdy nie doszło.
Budynek z XIX w. w stanie do remontu, aczkolwiek był zamieszkiwany. Nieruchomość nie podlega konserwatorowi zabytków.
Generalny remont zakończony został w 2000 r., przy czym remont piętra zamknięto w 2003r. Wykorzystano materiały, które pozwolą mieszkać przez kilkadziesiąt kolejnych lat. Głównym budulcem jest ok. 300 tys pełnych cegieł, na dachu domu, drewutni (80m2) i osobnego budynku (40m2)  położono gont bitumiczny ISOLA, zamontowano nową więźbę dachową, okna PCV Montex. W 2019/2020 r. położono nowe tynki Kreisela, osiatkowane. Poprawiono 200-letnie kocie łby, które były położone przed domem. 
Podłączone media to energia, siła. Woda z własnej 30 m studni głębinowej (dla 12-16 osób),  oczyszczalnia ścieków, 3 źródła ogrzewania a mianowicie:
– piec na drewno
– piec na ekogroszek  (w systemie grawitacyjnym)
– gazowy piec dwufunkcyjny Vaillant z XI 2021 r. (gaz dostarczany jest z butli 2400 l), zdalnie sterowany przez internet.
Ogrzewanie wody (gazowe) z 2 zasobnikami 150 l. i 300 l. oraz elektryczne.
Dodatkowo : internet – Orange kabel, telewizja kablowa i satelitarna.
Nieruchomość jest monitorowana.

Dom wolnostojący, dwukondygnacyjny. Jest możliwość adaptacji poddasza (ok. 100 m2). Składa się z 9 pokoi, w tym 5 sypialni, 2 pokoi z aneksem kuchennym, 2 dużych łazienek, 2 osobnych toalet, pralni z suszarnią. Wystawa okien jest na 4 strony świata, ale przede wszystkim na Wschód i Zachód. Wysokość pomieszczeń to 2,5 m, przy czym ze względu na wielkość pomieszczeń nie jest odczuwalne.
We wnętrzu, zaraz po wejściu do przedsionka (12 m2) piękne schody dębowe prowadzą do osobnego mieszkania na piętrze.
Natomiast na parterze wchodzimy do części mieszkalnej, bezpośrednio do pokoju z aneksem kuchennym (22,50 m2) i kącikiem śniadaniowym. Następnie możemy wejść do pokoju dziennego o pow. 23,50 m2, bądź do dużej przejściowej jadalni (23 m2), w której jest komin przygotowany do zainstalowania kominka (w tym samym miejscu znajduje się komin na I piętrze). Z jadalni kierujemy się do sypialni (pow. 23,5 m2) bądź do łazienki (19 m2) z wanną, z której wydzielono osobną toaletę oraz pomieszczenie z prysznicem. Z łazienki wchodzimy do pralni i suszarni o pow. 13,6 m2. Na parterze umieszczona została kotłownia, do której można wejść bezpośrednio z zewnątrz, jak również z przedsionka. Podłogi w pokojach to panele austriackie, a w łazience, toalecie i pralni terakota.
Na pierwszym piętrze bezpośrednio przy wejściu do korytarza (11,20 m2) umieszczona została garderoba z oknem o pow. 13,70 m2, na wprost jest aneks kuchenny z jadalnią (25,40 m2), a po lewej stronie wchodzimy do pokoju dziennego 26,90 m2, w którym jest możliwość instalacji kominka. Z części dziennej wchodzimy do pokoju 26,90 m2, w którym ściankami działowymi wydzielono 2 pokoje dziecięce, bądź do sypialni z osobnym schowkiem o łącznej pow. 26,90 m2 i obok której usytuowany został pokój kąpielowy z wanną i kabiną prysznicową oraz osobną toaletą. Podłogi w pokojach są drewniana, w pokoju dziennym wykładzina, a w pokoju kąpielowym i toalecie terakota. Dodatkowo w każdym pomieszczeniu są przyłączenia WOD-KAN. 

Cena obejmuje pełne wyposażenie domu.

Emilianów to była osada młynarska, położona wśród lasów, nad Grabią. Dolina Grabi i jej dopływy objęte są licznymi formami ochrony przyrody m.in. NATURA 2000. Szlak osad młyńskich nad Grabią został nagrodzony europejskim certyfikatem. 50-kilometrowy szlak rowerowy  rozciąga się na terenach gmin Łask i Sędziejowice. Młyn wodny w Emilianowie zaznaczony był już na mapach z przełomu XVIII i XIX wieku. Dawna nazwa miejscowości – Folusz w latach 40-tych XIX stulecia obiekt została zakupiony przez belgijskiego przedsiębiorcę, który w oparciu o energię nurtu rzeki Grabi zamierzał uruchomić we wsi duży zakład przemysłowy. Pierwszym – niestety chybionym – przedsięwzięciem była fabryka pluszu. Zmienił nazwę miejscowości na Emilianów, nawiązując do imienia córki. Młyn w trakcie II wojny zarządzany był przez Niemców, spłonął w 1955 r. a do dziś przetrwał dom młynarza.
Jest to miejsce odosobnione, gdzie można spędzić czas w spokoju i w kontakcie z naturą, ale nie jest na odludziu. W sąsiedztwie znajduje się kilka domów, których mieszkańcy cenią sobie również ciszę. Najbliższy supermarket, przychodnia, szkoła podstawowa itp. znajdują się w Sędziejowicach-Kolonii w  odległości ok. 2,5 km. Do Łodzi jest ok. 50 km drogą S8 i S14. A do Warszawy dojeżdżamy S8, A1 i A2, natomiast w przeciwnym kierunku-do Wrocławia trasą S8. Posiadłość położona jest na tyle blisko od S8, że mamy świetne połączenie z innymi rejonami w Polsce, ale na tyle daleko bo ok. 8 km, że mamy prawdziwą ciszę. 
Nieruchomość jest przeznaczona dla rodziny, również wielopokoleniowej, ale także dla firm, które potrzebują dużego domu i jednocześnie pięknego terenu wokół. Ze względu właśnie na teren, świetne położenie, odosobnienie a zarazem blisko „świata”, bardzo dobry standard domu, nieruchomość nadaje się również pod działalność agroturystyczną, hipoterapię.

W celu uzyskania więcej informacji, zapraszam do kontaktu i wspólnego spaceru wirtualnego.
Podane wymiary pomieszczeń mogą różnić się nieznacznie od rzeczywistych.

Wirtualny spacer po obiekcie: https://tom4you.pl/PANO/Dom1224/index.html

Film: https://youtu.be/tYuGiSU1XnQ

Agent: Ewa Sobczyńska504 090 083

Adres nieruchomości: Sędziejowice-Kolonia,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *