Dom 274 m2 na działce 2844 m2 Ksawerów

Posted by: piotrkmieciak@gmail.com Comments: 0 0

Na sprzedaż parterowy dom wolnostojący z roku 1990 r. o pow. całk. 274 m2 (wraz z budynkiem gospodarczym i garażem 362 m²), położony na narożnej, zagospodarowanej działce 2844m² w Ksawerowie na ul. Wolskiej.
Działka jest całkowicie ogrodzona, na wprost bramy znajduje się jednostanowiskowy garaż w budynku gospodarczym, z którego do domu prowadzi zadaszony łącznik.
Parterowy budynek z płaskim dachem (5% spadku) skrytym za ścianą attykową, posadowiony został  w centralnym punkcie działki. Budynek jest częściowo podpiwniczony.
Od strony południowej i zachodniej dom otaczają tarasy. Jest to miejsce spokojne, dobrze skomunikowane, położone przy drodze asfaltowej, osłonięte od sąsiadów i zgodnie z MPZP są to tereny zabudowy mieszkaniowej, jednorodzinnej (6.MN.6).

Konstrukcja budynku – od zewnątrz cegła pełna, szczelina wypełniona styropianem, a od wewnątrz cegła kratówka. Dom z zewnątrz został dodatkowo ocieplony styropianem.
Dach pokryty papą bitumiczną z keramzytem, stłuczka szklana, dodatkowo izolacja cieplna styropianem, brak rynien, a woda odprowadzana jest kolektorem wewnętrznym. Izolacja podłóg na parterze i w piwnicy – papa na lepiku.
Ekspozycja okien jest na cztery strony świata. Wszystkie okna zostały wymienione na PCV w 2000 r., przy czym 17 z nich są to okna dwuszybowe, 3 tarasowe i 4 boczne.
Na podłogach położono drewnianą klepkę (poza łazienkami, WC, kuchnią i piwnicą – terakotę), Głównym wyposażeniem części dziennej, w centralnym jej miejscu jest duży kominek.
Media- wodociąg i kanalizacja miejska, siła, ogrzewanie gazowe, a piec Viessmann wymieniony został w 2017 r. Dodatkowo ogrzewanie części dziennej kominkiem.

Drzwi wejściowe prowadzą do przedsionka ok 5m2, a następnie do przedpokoju o pow.7,8  m2, w którym po prawej stronie jest wbudowana trzydrzwiowa szafa, a tuż obok niej toaleta (1,8 m2), natomiast po lewej stronie od wejścia jest klatka schodowa prowadząca do piwnicy.
Na wprost wejścia jest otwarta część dzienna – salon (39,7 m2) z częścią wypoczynkową i wbudowanym kominkiem znajdującą się poniżej części jadalnianej (13,5 m2), przy której usytuowane jest pomieszczenie gospodarcze (1,8 m2).
Część dzienna jest jasna, widna, ze względu na troje szklanych i podwójnych drzwi, którymi można wyjść na taras (ekspozycja zach.). Z jadalni wchodzi się do dużej kuchni o pow. 20,3 m2 (ze spiżarnią o pow. 3,6 m2), której okna wychodzą na stronę Płn. i Zach. Do kuchni można wejść także bezpośrednio z przedpokoju.
W przedpokoju, obok klatki schodowej, po lewej stronie umieszczono pokój gościnny (18 m2) z ekspozycją okien na wschód i garderobą (2,6 m2).
Pokój posiada wspólną łazienkę (6,2 m2) z jedną z sypialni (19,4 m2) posiadającą także garderobę (3,6 m2) i z której można bezpośrednio wyjść na południowy taras.
Wszystkie sypialnie posiadają bezpośrednie wyjście na taras i umieszczone są z tyłu domu (strona południowa), oddzielone korytarzem od salonu (ściany z kominkiem). Kolejna sypialnia (pow. 15 m2) położona jest obok sypialni o pow. 13 m2 z garderobą (3,2 m2) i łazienką (9,7 m2). I ostatni pokój (12,6 m2) pełni rolę gabinetu.  
Wysokość pomieszczeń na parterze to 2,70 m.

Piwnica o pow. 77 m2 składa się z pralni i suszarni (9,1 m2), następnie kotłowni (10,8 m2), a ostatnie pomieszczenie (27,7 m2) przeznaczone było na skład opału, a po zmianie ogrzewania na gazowe nie jest już wykorzystywane.
Murowany budynek gospodarczy, do którego dobudowany został garaż posiada kilka pomieszczeń, w tym łazienkę, kuchnię, pokój oraz dodatkowe pomieszczenie. Mógłby zostać wykorzystany pod działalność gospodarczą, ale wymaga remontu. Doprowadzona jest siła oraz instalacja wodno-kanalizacyjna.

Nieruchomość jest przeznaczona dla osób, które chcą mieszkać w mieście gdzie są wszystkie udogodnienia, ale w domu, w otoczeniu natury. Do najbliższego przedszkola jest ok 700 m, szkoły podstawowej 900m, w pobliżu jest sklep spożywczy, zlokalizowane są usługi medyczne, do Portu Łódź 5 km, natomiast do najbliższego przystanku autobusowego ok. 1 km, a do Dworca PKP w Pabianicach 5,7 km. 

Podane wymiary pomieszczeń mogą różnić się nieznacznie od rzeczywistych.
Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

Wirtualny spacer po obiekcie: https://sb360.online/y9lmln

Film:

Agent: Ewa Sobczyńska504 090 083

Adres nieruchomości: Ksawerów,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *